Ripple Üzerinde NFT Transfer Etmek


Ripple üzerinde üç farklı test ortamında token testlerinizi yapabilirsiniz. Ripple ağında NFT mint etmek için bu ağı kullanacağız.

XLS20: Bu ağ üzerinde NFT ile ilgili testlerinizi yapabilirsiniz.

Testnet: Burası bildiğimiz standart işlemler için hazırlanmış test ortamı. Stabildir ve mainnet ile versiyon olarak birebir aynıdır.

Devnet: Devnet ortamı da aslında bir nevi test ortamıdır. Testnet'ten tek farkı bu ortam stabil değildir ve mainnet'ten farklı versiyonlarda olabilir.

Çalışacağınız ağı seçin:      

Aşağıdaki menüden 15 farklı işlem yapabilirsiniz:

1. Hesap Oluşturma: Sol taraftaki menüden geçici hesap, sağ taraftaki menüden ise operasyonel hesap oluşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken "Geçici Hesap Al" ve "Operasyonel Hesap Al" butonlarına tıklayıp beklemek. Hesaplarınız oluştuğunda aşağıda bilgilendirme çıkacaktır.

2. XRP Gönderme: Hem geçici hem de operasyonel hesapları oluşturduktan sonra bu cüzdanlar arasında XRP transferi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken miktar alanına göndermek istediğiniz rakamı, alıcı alanına da alıcının cüzdan adresini girmek.

3. TrustLine Oluşturma: Cüzdanlar arasında Ripple terminolojisinde TrustLine olarak geçen bir nevi güven köprüsü oluşturarak fiat transferleri yapabilirsiniz. İki cüzdan arasında TrustLine oluşturduktan sonra bu cüzdanlar arasındaki transferler güvenilir kabul edilir.

4. Fiat Gönderme: Cüzdanlar arasında farklı fiat para birimi transferleri yapabilirsiniz.

5. Bakiye Öğrenme: Cüzdanınızdaki bakiye bilgisini görebilirsiniz.

6. Rippling: Fiat para birimini transfer ederken, gerçek para transferi XRP'de olduğu gibi eşzamanlı değildir. Bir para birimini farklı bir para birimi karşılığında üçüncü bir tarafa aktardığınızda, para biriminde devalüasyon yaşayabilirsiniz. Bu durumdan kaçınmak için, dalgalanma (Rippling) olarak bilinen para biriminin bu yukarı ve aşağı değerlemesine varsayılan olarak izin verilmez. Bir hesaptan aktarılan para birimi yalnızca aynı hesaba geri aktarılabilir. Üçüncü taraflara para birimi transferini etkinleştirmek için rippleDefault değerini true olarak ayarlamanız gerekir. Dalgalanmayı (Rippling) etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için aşağıda "Rippling" yazan onay kutucuğunu kullanabilirsiniz.

7. NFT Token Mint Etme: Bu fonksiyon ile Ripple NFT ağı üzerinde NFT token mint edebilirsiniz.

8. NFT Tokenleri Getir: Bu fonksiyon ile Ripple NFT ağı üzerinde oluşturduğunuz NFT tokenleri listeleyebilirsiniz.

9. NFT Token Yakma: Bu fonksiyon ile Ripple NFT ağı üzerinde oluşturduğunuz NFT tokenleri yakabilirsiniz.

10. Satış Teklifi Oluşturma: Bu fonksiyon ile Ripple NFT ağı üzerinde oluşturduğunuz NFT tokenleri için satış teklifi oluşturabilirsiniz.

11. Satış Teklifini Kabul Etme: Bu fonksiyon ile Ripple NFT ağı üzerinde oluşturduğunuz NFT tokenleri için satış teklifi kabul edebilirsiniz.

12. Alış Teklifi Oluşturma: Bu fonksiyon ile Ripple NFT ağı üzerinde oluşturulan NFT tokenleri için alış teklifi oluşturabilirsiniz.

13. Alış Teklifi Kabul Etme: Bu fonksiyon ile Ripple NFT ağı üzerinde oluşturulan NFT tokenleri için alış teklifi kabul edebilirsiniz.

14. Teklifleri Gör: Bu fonksiyon ile Ripple NFT ağı üzerinde oluşturulan NFT tokenleriniz için yapılan teklifleri görebilirsiniz.

15. Teklifi İptal Et: Bu fonksiyon ile Ripple NFT ağı üzerinde verdiğiniz bir alış ya da satış teklifini iptal edebilirsiniz.

Geçici Hesap
Genel Anahtar
Özel Anahtar
Seed
XRP Bakiyesi
Miktar
Fiat Para Birimi
NFToken Adresi
Flag
NFToken ID
NFToken Teklif Endeksi
Sahip
Alıcı
Sona Erme Süresi
İşlem ÜcretiOperasyonel Hesap
Genel Anahtar
Özel Anahtar
Seed
XRP Bakiyesi
Miktar
Fiat Para Birimi
NFToken Adresi
Flag
NFToken ID
NFToken Teklfi Endeksi
Sahip
Alıcı
Sona Erme Süresi
İşlem Ücreti