Ripple Üzerinde Cüzdan Oluşturma, XRP Gönderme


Not: Bu form Ripple ile ilgili hazırladığımız serinin bir parçasıdır. İlgili yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Ripple üzerinde üç farklı test ortamında token testlerinizi yapabilirsiniz.

XLS20: Bu ağ üzerinde NFT ile ilgili testlerinizi yapabilirsiniz.

Testnet: Burası bildiğimiz standart işlemler için hazırlanmış test ortamı. Stabildir ve mainnet ile versiyon olarak birebir aynıdır.

Devnet: Devnet ortamı da aslında bir nevi test ortamıdır. Testnet'ten tek farkı bu ortam stabil değildir ve mainnet'ten farklı versiyonlarda olabilir.

Çalışacağınız ağı seçin:      

Aşağıdaki menüden iki farklı işlem yapabilirsiniz:

1. Hesap Oluşturma: Sol taraftaki menüden geçici hesap, sağ taraftaki menüden ise operasyonel hesap oluşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken "Geçici Hesap Al" ve "Operasyonel Hesap Al" butonlarına tıklayıp beklemek. Hesaplarınız oluştuğunda aşağıda bilgilendirme çıkacaktır.

2. XRP Gönderme: Hem geçici hem de operasyonel hesapları oluşturduktan sonra bu cüzdanlar arasında XRP transferi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken miktar alanına göndermek istediğiniz rakamı, alıcı alanına da alıcının cüzdan adresini girmek.

Geçici Cüzdan: Operasyonel Cüzdan:
Genel Anahtar: Genel Anahtar:
Özel Anahtar: Özel Anahtar:
Seed: Seed:
XRP Bakiyesi: XRP Bakiyesi:
Miktar: Miktar:
Alıcı: Alıcı:
Sonuç: Sonuç:

Daha önce yukarıdaki ağlardan herhangi birinde hesap oluşturduysanız seed bilgilerini aşağıdaki kutucuğa girerek o hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Daha önce hiç oluşturmadıysanız bir aşağıdaki menüden geçici hesap oluşturabilirsiniz.

>