NFT pazar yeri iş fikriniz mi var? Solana tabanlı NFT pazar yeri mi kurmak istiyorsunuz? O halde doğru adrese geldiniz. Yenilikçi teknoloji odaklı çözümlerimizle Solana tabanlı NFT pazar yerinizi kurmaya yardımcı oluyoruz ve iş verimliliğinizi en üst düzeye çıkarıyoruz.

NFT pazarının son bir kaç yılda ne kadar büyüdüğünü biliyorsunuzdur. Ethereum ile başlayan NFT akımı sonradan Solana, Avalanche, Fantom gibi ağlarla devam etti. En büyük NFT pazar yerlerinden OpenSea Nisan 2022’de Solana desteği vermeye başladı. OpenSea’nin Solana’yı platformuna entegre etme sebeplerinden biri Solana ağındaki NFT koleksiyonlarına olan ilgi ve talepti. DappRadar verilerine göre Haziran 2022 itibariyle Solana tabanlı NFT’lerin günlük işlem hacmi yaklaşık 5 milyon dolar civarında.

Bizim sunduğumuz Solana tabanlı NFT platformu ile kullanıcıları kendi platformunuza çekebilirsiniz.

Solana NFT pazar yeri, kullanıcılara benzersiz NFT’lerini yaratma, satın alma ve satma yetkisi veren, düşük maliyetli işlem ücreti, 400 ms içinde anında işlem yapma yetkisi veren tam teşekküllü Solana Blockchain üzerine kurulmuştur. Solana blok zinciri, Ethereum’dan 4000 kat daha hızlı ve 185000 kat daha ucuzdur ve ağ tıkanıklığı gibi sorunlar yoktur. Bu yüzden, birçok kripto yatırımcısı NFT pazar yeri kurarken Solana’yı tercih eder.

Solana Tabanlı NFT Pazar Yeri Geliştirme Süreci

BC Yazılım olarak, Solana Blockchain üzerinde yüksek performanslı NFT pazar yeri geliştirilmesini sağlayan piyasadaki en popüler NFT pazar yeri yazılım firmasıyız. NFT satışları son yıllarda dünya çapında yüksek seviyelere çıktı ve yatırımcılar NFT pazar yerlerini kurmak için düşük işlem ücretleri ve yüksek hızından dolayı Solana’yı tercih etmeye başladı. Bu yüzden Solana kripto alanında muazzam bir ivme kazandı.

BC Yazılım’daki çekirdek ekibimiz, Solana’da Proof-of-Stake (PoS) ve Proof-of-History (PoH) hibrit protokolü üzerinde çalışan fütüristik bir NFT pazar yeri tasarladı ve geliştirdi. Genellikle platformun güvenliğinden ödün vermeden yüksek performanslı ve düşük maliyetli bir platform geliştirmeye odaklandık. Uzmanlarımız, Solana tabanlı NFT pazar yeri geliştirme konusunda size her noktada rehberlik etmeye hazır.

Solana Tabanlı NFT Pazar Yeri Hizmetlerimiz

BC Yazılım olarak, NFT pazar yeri iş modelinizi şekillendirmenize yardımcı olacak sonuç odaklı Solana tabanlı NFT pazar yeri geliştirme hizmetleri sunuyoruz.

Solana Tabanlı NFT Geliştirme

Solana blok zinciri, saniyede 700000 işlemlik yüksek verimi nedeniyle çeşitli blok zincirlerini geride bırakmayı başardı. Bu, Solana’yı kripto alanındaki en iyi NFT geliştirme alanlarından biri haline getirdi. Solana NFT geliştirme öncüsü olan BC Yazılım, dijital sanat eserleri, müzik, oyunlar, metaverse ve videolar gibi çeşitli endüstri konseptlerine uyarlanabilir NFT geliştirme hizmetleri sunuyor.

Solana Tabanlı Mobil NFT Pazar Yeri Yazılımı

Malumunuz mobil uygulamalara olan ilgi, dijital alanı farklı bir noktaya taşıdı. Eskiden istatistiklerde PC/Desktop kullanımı zirvedeyken artık herkes mobilden istediği online hizmete erişiyor. BC Yazılım olarak bu trend’ten geri kalmamız düşünülemez. Geliştirdiğimiz Solana tabanlı NFT pazar yeri platformumuzun mobil uygulaması da mevcut. Platform bağımsız geliştirdiğimiz bu uygulama hem iOS hem de Android cihazlarda çalışıyor. Böylece kullanıcılarınız diledikleri her yerden mobil olarak NFT pazar yerinizi ziyaret edebilirler.

Solana NFT Akıllı Sözleşme Oluşturme & Denetleme

Akıllı sözleşme oluşturmak çok kolay bir iş değil. Sadece yazılım bilmek yetmiyor. Piyasa dinamiklerine de hakim olmak lazım. Haberlerde pek çok okumuşsunuzdur, akıllı sözleşmelerde yapılan ya da unutulan küçük hatalar ciddi maddi kayıplara yol açmakta. BC Yazılım ekibi sadece akıllı sözleşme geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda bunların denetimini de ayrı bir ekibe yaptırıyoruz. Yani her zaman üçüncü bir göz sözleşme kodlarını denetliyor. Böylece NFT pazar yeriniz için en güvenli sözleşmeleri hazırlamış oluyoruz.

Solana NFT Pazar Yeri Websitesi Oluşturma

Solana tabanlı NFT pazar yerimiz en son teknolojilerle geliştirildi. Kullanılan teknolojiler arasında React, mongoDB, NodeJS gibi yüksek performanslı araçlar var. Böylece size sunduğumuz NFT pazar yeri en yüksek performansta çalışıyor.

Solana NFT Mint

Yaklaşık 2015 yılından beri bu piyasanın içindeyiz. Dolayısıyla son çıkan zincirleri yakından takip ediyoruz. Solana 2018 yılında ortaya ilk çıktığında ekibimiz hızlı bir şekilde bu yeni zincirin teknik alt yapısını inceleyip analiz etti. Pek çok müşterimize Solana üzerinde proje teslim ettik. Dolayısıyla Solana ağında yapılan mint işlemlerine oldukça hakimiz. Bu konuda baştan sona sizi yönlendirecek bilgi ve birikime sahibiz.

Solana NFT Pazar Yeri Bakım & Destek

Bir projeyi teslim edince her şey orada bitmiyor elbette. Projenin sürdürülebilir ve güncel olması gerekir. Solana tabanlı NFT pazar yerini size teslim ettikten sonraki 3 ay ücretsiz bakım ve destek veriyoruz. Sonrasında ise sizinle yapacağımız SLA’in içeriğine göre yine bu bakım ve destek sürecini devam ettiriyoruz. NFT pazar yerinde kullandığımız teknolojiler her gün yenilendiği ve yeni bir versiyonu çıktığı için bu geçişlerin sağlıklı bir şekilde organize edilmesi gerekir. Bakım ve destek paketimizle sizlere sunduğumuz platformu her zaman güncel tutuyoruz.

Diğer Solana Geliştirme Hizmetlerimiz

Solana Blockchain Hizmetlerimiz

Solana, son derece düşük işlem ücretleri talep eden ölçeklenebilir, yüksek hızlı bir blok zinciri ağıdır. Solana blok zinciri üzerinde her türlü proje geliştirme çalışmasını yapabiliyoruz. Bireylerin ve yeni başlayanların, Solana ağının ölçeklenebilirliği ve hızından güç alan uygun bir platform başlatmalarına yardımcı oluyoruz.

Solana DApp Geliştirme

Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApp’ler), kullanıcıların merkezi herhangi bir kuruluş ya da aracı olmadan işlemlerini yapmalarına yardımcı olan eşler arası merkezi olmayan ağlar üzerine kurulmuş yazılım uygulamalarıdır. BC Yazılım, Solana DApp geliştirme konusunda uzman bilgiye sahiptir. Solan üzerinde NFT pazar yerleri, ödeme çözümleri, oyun vb. tasarlamaktayız.

Solana NFT Pazar Yeri Yazılımı

Solana NFT pazar yeri yazılımı, Solana’da NFT pazar yeri ve ticaret platformu oluşturmanıza yardımcı olacak Solana ağı üzerine kurulu %100 özelleştirilebilir NFT Marketplace yazılımıdır. Solana NFT pazar yeri yazılımımız, kullanıcıların dijital varlıkların alım ve satımını yapmalarına olanak sağlayan ve bunu yaparken de akıllı sözleşmeler kullanan bir platformdur.

BC Yazılım olarak sizlere sunduğumuz NFT pazar yeri yazılımı ile, NFT piyasa grafiğini analiz edebilir ve NFT koleksiyon fiyatlarını takip edebilirsiniz. Solana NFT pazar yeri yazılımımız, platformlar arası (cross-platform) uyumluluk ile tasarlanmıştır ve NFT’lerin etkin bir şekilde ticaretine olanak sağlayan yeni bir mimariye sahiptir.

Solana NFT Pazar Yeri Platformumuzun Özellikleri

Likidite

Solana NFT pazar yeri yazılımımızda bulunan özellik sayesinde likidite ile ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. Bu kısım tamamen özelleştirilebilir.

Birlikte Çalışabilirlik

Birlikte çalışabilirlik ya da İngilizce ifadeyle interoperability, herhangi bir NFT pazar yeri platformunun olmazsa olmazlarındandır.

Birleştirilebilirlik

Birleştirilebilirlik, çok çeşitli yazılımları ve protokolleri verimli çalıştırma ile eşzamanlı etkili bir şekilde entegre etmeye yarar.

Kıtlık

NFT'lerin ana değer kaynağı, kıtlıklarıdır, akıllı sözleşmeler, onları daha değerli ve kıt hale getirerek NFT'lerin genel üretimini sınırlar.

Ölçeklenebilirlik

Solana NFT pazar yeri, entegre olduğu blok zincir ile mint ve diğer zincir üstü işlemleri çok hızlı bir şekilde gerçekleştirir.

Programlanabilirlik

Solana NFT pazar yeri, kullanıcılar tarafından tamamen özelleştirilebilir ve onların ihtiyaç ve gereksinimlerine göre şekillendirilebilir.

Düşük İşlem Ücretleri

Solana NFT pazar yeri, Solana ağındaki hızlı blok süresi ve blok boyutu sayesinde düşük gaz ücreti ile NFT ticaretini mümkün kılıyor.

Zincir Üstü İşlemler

Solana NFT pazar yeri, zincir üstü koleksiyonlar şeklinde depolanan ve benzersiz özelliklere sahip olan NFT'lerin mint edilmesine odaklanır.

Solana NFT Pazar Yeri Nasıl Çalışır?

Kayıt / Giriş

Kullanıcıların NFT pazar yeri platformunu kullanabilmeleri için öncelikle kayıt olmaları, sonrasında giriş yapmaları gerekir.

Cüzdana Bağlan

Kullanıcıların giriş yaptıktan sonra cüzdanlarına bağlanmaları gerekir. Böylece teklif verebilir, alım ve satım yapabilirler.

Profil Güncelleme

Giriş yapan her kullanıcının kendine özel bir profil sayfası vardır. Bu profil sayfasının güncellenmesi, bu aşamada yapılabilir.

Ürün Listeleme

Profil işlemleri bittikten sonra kullanıcılar ürünlerini listelemeye başlayabilirler. Böylece NFT'lerini geniş bir kitleye ulaştırabilirler.

Ağ Seçimi

Alıcılar NFT'lerini mint etmek istedikleri blok zincirleri seçebilirler. Seçilen blok zincir üzerinde NFT'nin mint işlemi gerçekleşir.

Teklif Verme

Listelenen NFT'lere alıcılar istedikleri gibi teklif verebilirler. Teklifleri kabul edilirse NFT'yi satın alıp mint işlemini yapabilirler.

Açık Arttırma

Platformumuzda farklı açık arttırma türleri bulunuyor. Örneğin "timed auction" seçeneği ile belirli bir zaman kısıtlaması koyabilirsiniz.

Mint İşlemi

Listelenen NFT'lerin satın alma süreci tamamlandıktan sonra seçilen blok zincir üzerinde mint işlemi gerçekleştirilebilir.

Solana NFT Pazar Yerinin Faydaları

Hızlı İşlemler

Solana NFT pazar yeri, her işlemi 400 milisaniye gibi yüksek bir hızla gerçekleştirerek saniyede 1000 işlem gerçekleştirilmesini sağlar ve platformdaki ağ tıkanıklığını ortadan kaldırır.

Yönetim Tokeni

Solana NFT pazar yeri, kullanıcıların yönetim tokenlerini (governance token) stake etmelerine olanak tanır. Böylece kullanıcıların platform üzerinde oy yoluyla karar hakkı olmuş olur.

Ademi merkezi

Solana NFT pazar yeri, üçüncü taraflara ve aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldıran, merkezi olmayan, güvenli, ölçeklenebilir bir ağ olan Solana ile entegre çalışır.

Yerel Token

Solana blok zinciri, lamport adı verilen kesirli miktarlarda mevcut olan kendi yerel tokeni SOL’a sahiptir. Bu, yatırımcıların likidite havuzunda tokenleri stake ederek büyük ödüller ve getiriler elde etmelerine yardımcı olur.

Aracısız

Her ne kadar Solana blok zinciri ademi merkeziyetçi olsa da, Solana NFT pazar yeri platformumuz belirli sunucular üzerinde çalışır ve elbette P2P değildir. Ancak mint işlemi aracısız ortamda gerçekleşir.

Sansüre Dayanıklı

Sansüre dayanıklı yerleşik bir özelliğe sahip Solana NFT pazar yeri, ağın uygulamaların bilinçli olarak çalıştırılmasına açık olmasını ve işlemlerin asla durdurulmamasını sağlar. Ayrıca Solana ağıyla entegredir.

Solana NFT Pazar Yeri İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

Yaklaşık 2015’ten beri blockchain sektöründeyiz. Tanınmış NFT pazar yeri şirketi olan BC Yazılım, Ethereum, Solana, BNB Chain, Cardano, Polygon, Tron, vb. gibi çeşitli blok zincirlerinde kurumsal düzeyde NFT pazar yeri geliştirme hizmetleri sunar. Sertifikalı blok zinciri geliştiricilerimiz, bu konuda 5 yıldan fazla deneyime sahiptir. blockchain teknolojisi ve dinamik, özel ve ölçeklenebilir çözümler sunuyoruz.

Size daha iyi sonuçlar sağlayan en iyi stratejiler ve teknik analizlerle işinizi büyütmek için destek veriyoruz. Aşağıdaki nedenlerden dolayı kripto pazarında özellikle Türkiye’de rakipsiz olduğumuz iddia ediyoruz.

Diğer Hizmetlerimizi de İnceleyebilirsiniz

Yorumunuz Varsa Paylaşın