Blockchain ServisleriBlockchain VeritabanıZincirDB

Blockchain Veritabanı Çözümü: ZincirDB

Yüksek verim, yüksek hız ve güçlü işlevsellik ile iş süreçlerini otomatikleştirmek için, ZincirDB, blockchain özelliklerine sahip bir veritabanı gibi çalışan bir platformdur.

ZincirDB’nin en büyük 4 özelliği;

 • Merkezi olmaması
 • Sorgulanabilir olması
 • Değiştirilemez olması
 • Varlık transferine izin vermesi.

ZincirDB, geliştiricilerin ve kurumsal firmaların blockchain tabanlı uygulamaları ve platformları hayata geçirmesine olanak sağlar.

ZincirDB, blockchain özelliklerine sahip bir veritabanıdır.

Bitcoin Blockchain Dağıtık Veritabanları ZincirDB
Değişmezlik
Merkezi Olmayan Sistem
Varlık Transferi
Yüksek Verim
Yüksek Hız
İzin Yönetimi
Sorgu Dili

Blockchain Veritabanı Olarak Özellikleri

ZincirDB, büyük bir dağıtık veri veritabanı olarak çalışır ve üzerinde blockchain özelliklerini barındırır. Bunlar, merkezi olmayan kontrol, değiştirilemezlik ve dijital varlıkların aktarımıdır.

 • Çoklu-varlık desteği, ZincirDB üzerinde herhangi bir varlık, koin veya token üretilebilir.
 • Özelleştirilebilirlik, blockchain veritabanı olarak işlev gören ZincirDB tamamen özelleştirilebilirdir. Kendi özel ağınızı kendi özel varlık, işlem, izin ve şeffaflık kriterlerinizle tasarlayabilirsiniz.
 • Güçlü izin yönetimi, görev ayrılıkları ilkesince okuma, yazma ve bağlanma izinlerini işlem bazında düzenleyebilirsiniz.
 • Federe konsensüs modeli, her bir node’un federe oylaması ile p2p ağı üzerinde merkezi olmayan bir yönetim sunar.
 • Açık kaynak, açık kaynak olduğu için herkes blockchain veritabanı özelliklerini istediği gibi kullanabilir ve üzerine uygulamalar inşaa edebilir.
 • Özel ya da açık, ZincirDB ister açık ister özel olarak kullanılabilir. Sadece şirket içi uygulamalarda özel bir veritabanı olarak kullanılabilir.
 • Sorgulanabilirlik, veritabanına kayıtlı veriler özel api’ler ile sorgulanabilir.

Merkezi Olmayan Ekosistem

ZincirDB merkezi olmayan zaman damgası, sertifikalar, akıllı sözleşmeler ve işlemler için bir blockchain veritabanı olarak verileri sorunsuz bir şekilde saklar.

ZincirDB, mevcut platformları ve dosya sistemlerini tamamlayan bir blok zincir veritabanı olarak ortaya çıkmıştır.

ZincirDB, dağıtık veritabanlarının ve geleneksel blok zincirlerin temel avantajlarını aynı şemsiye altında toplar.

ZincirDB’yi, yüksek verimlilik, yüksek kapasite, tam özellikli bir NoSQL sorgu dili, etkili sorgulama ve izin yönetimli kurumsal düzeyde dağıtık bir veritabanının üzerine kurduk. Tüm kurumsal dağıtık veritabanı ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarladık.

ZincirDB hakkında detaylı bilgi almak için bu linkteki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca kurumsal firmalar için demo çalışması da sunmaktayız. Gün geçtikçe büyüyen dağıtık veritabanı teknolojisini bizimle takip edin.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir